Ste talent?

Autor: Pavol Horňák | 28.9.2010 o 12:35 | (upravené 28.9.2010 o 18:35) Karma článku: 5,20 | Prečítané:  1304x

Tak, dámy a páni, máte na niečo talent? Že nie? Nevadí. Iste dokážete byť zaujímaví aj inak. Stačí pár jednoduchých rád a budú sa o vás aj médiá biť. Nemám teraz na mysli obecný maratón či súťaž v recitovaní.

Po prvé. Treba mieriť vyššie, zviditeľniť sa. Osloviť publikum. Čiže masu ľudí ochotných a schopných sa na vás pozerať. Telka teda. Nie regionálna, tam sa možno ocitnete po vyrabovaní miestneho elektroshopu vietnamského pôvodu. Chce to celoštátnu stanicu s vysokou sledovanosťou. Treba si trošku počkať, kým daná televízia nevyhlási akú-takú súťaž, v ktorej sa môže váš talent naplno prejaviť.  Najmä nech to nie je „kontajnerová“ šou, ukazovanie genitálií v zostrihu a samotný formát sú už mimo módy. Aj (okrem labužníkov) vo "full HD".

Keď sa už konečne dočkáte  (niekedy to trvá dlhšie ako v čakárni u doktora či pri pokladni v Lidli), nasleduje bod dva. Čím zaujmete. Pozor, má to isté úskalia.

Nie ste tu v sále jediní s neochvejným presvedčením o vlastnej výnimočnosti. Kandidátov je viac a preto na vlastný prejav budete mať obmedzený čas. Počíta sa každá sekunda. Ak teda máte minútu, môžete porotu šokovať sekundovými šokmi až šesťdesiatkrát. Respektíve raz, poriadne, nezabudnuteľne a vo veľkom štýle.

Apropo, porota. Partia ľudí, ktorí podľa verejnej mienky niečo dosiahli (ergo sú mediálne známi), čo im akože dáva právo byť tam a hodnotiť vás za honorár, ktorý ich dobre zabezpečí. Na to majú talent oni. O tom vašom ich musíte presvedčiť. Taktizujte. Ak nebude v porote sedieť básnik či maliar, tým pádom sa vaše verše či mazanice na plátne nestretnú s veľkým pochopením. Avšak dajte do veršov vulgarizmy a vyhrážky, pridajte nejaké rýmy a odrapujte/odhiphopujte to. Alebo zaspievajte v tónoch slovenskej hymny. To zaberie, je to niečo nové, máte teda talent przniť veci. A váš dva roky maľovaný a tvorený obraz môžete podpáliť. Nie zapaľovačom. Fakľou. Štýlovo. A s obrazom skúste podpáliť aj seba. Pokiaľ to prežijete, teľte sa z krátkodobej medializácie. Ak nie, tešiť sa budú vaši netalentovaní súperi a postúpia na úkor vás.

Samozrejme, okrem ohňa zaberajú aj iné formy sebatrýznenia. Takže treba zaujať rýchlo a efektívne. Presvedčiť porotu, že vám nechty na malíčkoch rastú o 20% rýchlejšie ako je európsky priemer, to nezaboduje, to si nechajte ako story na večierky s legálnymi drogami. Ani argumenty, že práve vy iba vrhaním tieňa  spálite o 2000 kalórií viac a je to super diéta, ktorú chcete odovzdať masám...ani to nemusí celkom zabrať.  

Vtedy pomáhajú iné veci. Ako prvá pomáha hra na city a osobné nešťastia. Aj keď to neznie dvakrát dobre, pokiaľ ste (polo)sirota, opustení, rozvedení, týraní a zúbožení inými spôsobmi, máte telesné a duševné traumy, jednoducho trpíte viac ako je priemer, hra na ľútosť sa často v médiách osvedčí. A keď nepostúpite ďalej, je to na čo zvaliť.

Rovnako skúste využiť dvoje znalosti z toho, čo vám ide a vyhláste to za talent. Venujte sa niečomu, tancu, akrobatike, „mágii“, malej násobilke...keď ste sa niečo naučili a ste v tom teraz  dobrí ako profíci, profitujte z toho a predajte to ako svoj talent. Ocenia sa vaše roky driny. Hlavne nezabudnite z vášho hobby urobiť spektakulárnu šou.

Alebo si prineste niečo cvičené. Dámy, prosím, nesmejte sa, nemám na mysli vašich manželov. Pes je klasika, mačka prekvapí, domáce zvery v kombinácii s milým ksichtom a peknou srsťou sú vždy in. Tie vlhké a kožené, čiže slizké veci ako hady, krokodíly a ani ryby či jašterice ešte nie sú in. Ani šelmy a dravce nad 35 kg.  

A ako sa v bani na uhlie občas nájde niečo hodnotnejšie, tak sa objavia aj ľudia, ktorí majú naozaj talent. Bez ohľadu na zloženie poroty či hlasovaniu divákov. Očaria, pobavia, potešia. Oslovia viac  ako len čitateľov Nového Času, ktorý im iba ďakuje za zaplnenie strán a príloh špekuláciami a dohadmi.

Takže, dámy a páni, končím prednášku tým, že aj keď na to nemáte a nič a nikoho k tomu, skúste si to. Bude čo pozerať, bude sa mať o čom písať a rozprávať. Aj to je talent. Že si na vás niekto po celodennej šichte večer v krčme spomenie. Okomentuje. Pozrie na nete. Tak sa prejavte a bojujte o sympatie, hlasy a výhry, teraz je to nádejné, teraz to fičí. Veľa šťastia.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kočner vypovedal na polícii, Pavla Ruska zadržali

Mariana Kočnera zadržala NAKA v stredu.


Už ste čítali?