Busovanie

Autor: Pavol Horňák | 20.1.2011 o 3:36 | (upravené 20.1.2011 o 17:20) Karma článku: 4,55 | Prečítané:  826x

Bohapustá aktivita v uzavretom pohybujúcom sa priestore slúžiaca na zahnanie nudy, aj tak sa dá v skratke vysvetliť tento pojem. Začiatky sa neoficiálne spájajú s prvými drožkami schopnými uviezť viac ako dve osoby. Koniec v nedohľadne.

 

Mekkou každého busera je akákoľvek zastávka slávnych medzištátnych Greyhoundov. A kto všetko je buser? Každý občan, ktorý dovŕši vek, hotovosť a gramotnosť potrebnú na zaobstaranie si lístka a následné cestovanie. V slovenských pomeroch má busovanie nespočetne veľa variácií , danosť vyplývajúca z (ne)kultúrnosti národa. Osobne sa busovaniu viac či menej nedobrovoľne venujem cez 18 rokov, a to najmä buserským singlovkám.

Singlovky alias sólo aktivity sú základom busovania, predsa len, zväčša busujeme s čudnými a cudzími tvárami. Zvyčajne majú duchovno-umelecký charakter (tváre nie, singlovky). Patrí k ním čítanie kníh, časopisov a v skúškovom období aj snaha o čítanie skrípt. Knihy s obsahom hlbším ako čajová lyžička sa neodporúča vytasiť na linkách vedúcich do závodov ťažko manuálne výrobného charakteru. Získate povesť inťoša. Časopisy so šteklivým obsahom patria tiež niekde inde, inak skončíte s nepríjemným pocitom, že vám niekto permanentne zíza cez plece, dychčí na ušnicu a oslintáva šiju.

Technologický rozvoj priniesol obohatenie v podobe počúvania mp3, rádií, resp. pozeranie filmov či videoklipov. Pri hudbe sa oplatí mať nastavenú hlasitosť a basy na maximum, čo potlačí okolité ruchy a dobre otrávi spolucestujúcich. Keď už sme pri nich, poznáte tých, ktorí vás na stanici permanentne zahŕňajú žiadosťou o „pôžičku“, chýbajúcich 5c na lístok? Aká je šanca, že si raz spoločensky unavení a nespoločensky parfumovaní sadnú v prázdnom autobuse vedľa vás? Mať také šťastie v lotérii... Aby som nezabudol, načúvanie cudzím rozhovorom a telefonátom patrí medzi základy busovania a dáva odpovede na kto, čo, kedy, kde, ako, prečo, s kým, atď.

Telovýchovne zamerané singlovky obnášajú napr. pasívne masírovanie zadnice v závislosti na kvalite pruženia a cesty samotnej. Na preklep sa niekedy dostanú aj zuby či platničky. Klasikou je spánok, pokiaľ ste ho schopní. Po čase (presnejšie mnohých km) vás z nekontrolovateľného kmásania hlavy prekvapí nadobudnutá býčia šija. Chrápanie nie je problém, pokiaľ nebusujete s pravidelnými linkami a pasažiermi.

Cestovanie v stoji prináša kvalitu v podobe posilnených svalov rúk, nôh a pokiaľ ste to prehnali s tekutinami, aj zvieračov. Pokiaľ na stojaka cestujete v špičke (≠ špičkovo vybavený vehikel), skoro zistíte, koľko kubických centimetrov vášho tela dokáže okoliu zavadzať a aká je slovenčina bohatá na vulgarizmy. Úroveň kyslíka vás pripraví na vysokohorské túry. Gniavenie si môžete (ne)spríjemniť pohľadom na lysiny, lupiny, či hlbiny ušných kanálikov spolucestujúcich.

Keďže permanentne busujem sám, nebudem sa rozpisovať o duálkach, t.j. aktivitách v buse vo dvojici. Rád to prenechám skúsenejším. A čo sa masoviek týka, tie sa menia počas vášho života. Od ohadzovania sa zvyškami z desiatej cez porovnávanie si mobilov až po chorály pri ceste na športové podujatie. Nech už busujete akokoľvek, hlavne dodržujte čistotu Predsa doma vy vás nenapadlo hádzať smeti pod sedadlo. Šťastnú cestu.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

SaS sa približuje k antisystémovému voličovi, odchodom Mihála stráca výhodu

Z mnohých výrazných osobností, ktoré boli v strane od jej vzniku v roku 2009, v nej dnes zostávajú už len niekoľkí.

EKONOMIKA

Land Rover z Nitry budú rozvážať Nemci, Cargo neuspelo

Štátny prepravca rokuje s Deutsche Bahn Cargo.

KOMENTÁRE

Aby nás z čara prieskumov nevytrhol ľud v uliciach

Kaliňák je stále ministrom, Bašternák na slobode.


Už ste čítali?