Sme pripravení na politické milenky?

Autor: Pavol Horňák | 30.8.2013 o 20:37 | Karma článku: 7,84 | Prečítané:  921x

Nič nezlepší čítanosť článku ani diskusiu pod ním ako nabúranie stereotypu správami so silou pseudozemetrasenia či inej prírodno-politickej katastrofy. Týždenník  vyšiel už pred sviatkom a tak si národ pri vatre a pive mohol podiskutovať o tom, že tu máme aféru brunetky a pána s permanentnými vlnami na čele. Ironik by povedal, že je to nová forma „povstania“. Akéhokoľvek.

 

Naša moderná politická scéna nebola svedkom častých verejných a nechcene prezradených afér typu zadaný politik-milenka (alebo naopak, ale keďže muži dosť vedú, ostanem pri tomto  poradí pohlaví a fukncií). Politika, ako aj iné kolektívne „práce“, nie je izolovaná od toho, čo sa deje za dverami spální, v každej firme, aj tej politickej, nájdete ľudí, ktorí na druhých vedia viac ako úbohý predmet rečí pri káve. Horšie však je, keď sa to dostane na verejnosť o osobe, ktorá bola aspoň raz prepratá v nejakej televíznej politickej diskusii a svojimi aktivitami zapĺňa nielen pamäťové karty bulvárne umiestnených zrkadloviek.

Vieme toho veľa o Clintonovi a pojem Lewinská nám nie je cudzí, vlastne známejší ako hocaké Billove politické úspechy. Vieme toho veľa aj o istej Camille, Dodim, Harryho nahom zadku. A zrazu vieme niečo aj o premiérovi. Nepodložené šuškandy o atraktívnej hovorkyni z Alekšiniec neskôr vystriedala ambiciózna brunetka, ktorá, sediac v X5, sa nevie rýchlo rozlúčiť, a zrazu prišla k bytu, majetku a podobne.

Pri načatí tejto témy by vám dôchodca povedal, že má ledva na základné potraviny a eštej menej mu ostane na lieky. Učiteľ nemá na chuť učiť za aktuálne platy. Lekár robí svoju robotu viac pre prísahu ako z dobrej vôle. A to spomínam iba témy prepierané podobne ako premiérova oslava pri vstupe vojsk Varšavskej zmluvy.

Budeme svedkami Ficogate? Sotva. Národ unavený politickými aférami iba mávne rukou. Ministrove vrecká s bohatým obsahom prezradeným pri nečakanej autohávarii už upadajú do zabudnutia. Tých pár spomienok a prepočet eur minutých na slečnu čoskoro skončí, keď vyjde na povrch iné šafárenie prisúdené akejkoľvek vláde. Alebo pri starostiach, s ktorými sa väčšina verejnosti každé ráno prebúdza.

Sme pripravení na to, že politici majú milenky? Skôr nám je to jedno. Podobné správy už ani nedokážu ľudí unaviť a prehĺbiť apatiu, ktorá sa prejavuje klesajúcou účasťou pri každých ďalších parlamentných voľbách. Pri dávaní či nedávaní hlasu Smeru pri urne si na rozmazané fotky sekretárky z webu a časopisu nikto ani nespomenie.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Talian Roda roky podnikal s manželom šéfky daňového úradu

Finančná správa preveruje, či sa vedúca kontroly dostala do konfliktu záujmov. Otvorili aj jej bezpečnostnú previerku.

KOMENTÁRE

Vzdať sa právomocí, ktoré plynú z prerozdeľovania miliárd

Dve celé jedna miliardy, čo má vláda, na projekty, sa kotúľajú na určené adresy.


Už ste čítali?