Sme pripravení na politické milenky?

Autor: Pavol Horňák | 30.8.2013 o 20:37 | Karma článku: 7,84 | Prečítané:  891x

Nič nezlepší čítanosť článku ani diskusiu pod ním ako nabúranie stereotypu správami so silou pseudozemetrasenia či inej prírodno-politickej katastrofy. Týždenník  vyšiel už pred sviatkom a tak si národ pri vatre a pive mohol podiskutovať o tom, že tu máme aféru brunetky a pána s permanentnými vlnami na čele. Ironik by povedal, že je to nová forma „povstania“. Akéhokoľvek.

 

Naša moderná politická scéna nebola svedkom častých verejných a nechcene prezradených afér typu zadaný politik-milenka (alebo naopak, ale keďže muži dosť vedú, ostanem pri tomto  poradí pohlaví a fukncií). Politika, ako aj iné kolektívne „práce“, nie je izolovaná od toho, čo sa deje za dverami spální, v každej firme, aj tej politickej, nájdete ľudí, ktorí na druhých vedia viac ako úbohý predmet rečí pri káve. Horšie však je, keď sa to dostane na verejnosť o osobe, ktorá bola aspoň raz prepratá v nejakej televíznej politickej diskusii a svojimi aktivitami zapĺňa nielen pamäťové karty bulvárne umiestnených zrkadloviek.

Vieme toho veľa o Clintonovi a pojem Lewinská nám nie je cudzí, vlastne známejší ako hocaké Billove politické úspechy. Vieme toho veľa aj o istej Camille, Dodim, Harryho nahom zadku. A zrazu vieme niečo aj o premiérovi. Nepodložené šuškandy o atraktívnej hovorkyni z Alekšiniec neskôr vystriedala ambiciózna brunetka, ktorá, sediac v X5, sa nevie rýchlo rozlúčiť, a zrazu prišla k bytu, majetku a podobne.

Pri načatí tejto témy by vám dôchodca povedal, že má ledva na základné potraviny a eštej menej mu ostane na lieky. Učiteľ nemá na chuť učiť za aktuálne platy. Lekár robí svoju robotu viac pre prísahu ako z dobrej vôle. A to spomínam iba témy prepierané podobne ako premiérova oslava pri vstupe vojsk Varšavskej zmluvy.

Budeme svedkami Ficogate? Sotva. Národ unavený politickými aférami iba mávne rukou. Ministrove vrecká s bohatým obsahom prezradeným pri nečakanej autohávarii už upadajú do zabudnutia. Tých pár spomienok a prepočet eur minutých na slečnu čoskoro skončí, keď vyjde na povrch iné šafárenie prisúdené akejkoľvek vláde. Alebo pri starostiach, s ktorými sa väčšina verejnosti každé ráno prebúdza.

Sme pripravení na to, že politici majú milenky? Skôr nám je to jedno. Podobné správy už ani nedokážu ľudí unaviť a prehĺbiť apatiu, ktorá sa prejavuje klesajúcou účasťou pri každých ďalších parlamentných voľbách. Pri dávaní či nedávaní hlasu Smeru pri urne si na rozmazané fotky sekretárky z webu a časopisu nikto ani nespomenie.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Stačilo by, keby sa nekradlo. Základy politického hochštaplerstva

Iste, politici ani zajtra neprestanú nepoctivo zavádzať, ale aspoň by sme im to nemali uľahčovať.

KULTÚRA

Prečo maďarský sranda pre slovenský koňha nechce vyčpieť

V žánrovej vernosti niet čo Susedom vytknúť.

DOMOV

Po streľbe v petržalskom paneláku zostali dvaja mŕtvi

Na chodbe tam našli telo ženy a muža, na mieste našli dieťa.


Už ste čítali?